Rowery górskie

Rower górski jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią jazdę po nierównych, wyboistych terenach. Jest to solidny pojazd, który świetnie daje sobie radę podczas jazdy po nietypowych podłożach. Posiada mocne koła i bardzo dobrą amortyzację, przez co jest niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, iż głównym przeznaczeniem roweru górskiego nie jest jazda po asfalcie, dlatego powinno się go wybierać wyłącznie do jazdy po specyficznych terenach.Więcej

Rower crossowy

Rower crossowy to z kolei dobra opcja przede wszystkim dla osób, które poza codzienną jazdą po mieście, lubią spontaniczne wycieczki poza miasto. Charakteryzuje się on 28-calowymi kołami oraz możliwością wyposażenia go w różnego typu akcesoria. Jest on uznawany za najbardziej uniwersalny rower. Należy jednak pamiętać, że taki rower nie służy do wykonywania skoków czy stromych zjazdów. Uważa się, iż rower crossowy to „łagodniejsza” wersja roweru górskiego.

Więcej

Rower trekkingowy

rower do uprawiania zaawansowanej turystyki rowerowej, polegającej na przemierzaniu długich, często wielodniowych tras, zarówno po drogach asfaltowych jak i drogach o nawierzchni nieutwardzonej.

Rowery trekingowe buduje się zazwyczaj na kołach 28-calowych, choć znane są też odmiany na kołach 26-calowych, bardziej zbliżone do roweru górskiego. Rowery trekingowe mają zazwyczaj bogate wyposażenie (lampki na dynamo, błotniki, bagażniki i sakwy)

Więcej

Rower miejski

Rower miejski to pojazd służący głównie do sprawnego poruszania się po mieście. Dobry model powinien posiadać błotniki i chlapacz, które są niezbędne w przypadku jazdy podczas deszczowej pogody. Bardzo istotne jest również, aby posiadał on przynajmniej kilka biegów, które ułatwią sprawne ruszanie na światłach oraz jazdę pod górkę. Bardzo istotną rolę odgrywa również bagażnik bądź sakwa, które pozwalają na komfortowe przewożenie torebek i plecaków. Powinien on również posiadać elementy brudo- i pogodoodporne, które sprawiają, iż rower jest znacznie mniej podatny na różnego rodzaju awarie.

Więcej

Rowery dziecięco – młodzieżowe

Rowery popularne są wśród nastolatków. Rowery dla dzieci występują z bocznymi kołami najczęściej na kołach 12, 16, 18 calowych służą do nauki jazdy już od 2 roku życia. Rowery dziecięce na kołach 20 i 24 są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat ich budowa i wygląd są różnorodne. Rowery na komunię to osobna kategoria. Są klasycznym prezentem komunijnym zapewniającym aktywny i zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Zaliczamy do nich rowery na kołach 24 i 26 cali, z niską ramą.

Więcej

Hulajnoga – jedno- lub wieloosobowy pojazd dwu-, trój- lub czterokołowy, z silnikiem lub bez. Najprostsza składa się z płaskiej, wąskiej platformy, na której końcach umieszczone są koła. Do przedniego koła przymocowana jest kierownica. Użytkownik hulajnogi stoi na platformie odpychając się jedną nogą od podłoża i kierując pojazdem przy pomocy kierownicy.

Więcej